Chcesz lampę jakiej nie ma nikt inny? Stwórz własną! Lampy na zamówienie - produkcja i wysyłka. 0
Chcesz lampę jakiej nie ma nikt inny? Stwórz własną! Lampy na zamówienie - produkcja i wysyłka.

W sklepach nie ma lamp w wybranym przez Ciebie kolorze? Kolor drewna lub abażuru nie pasuje do Twoich mebli? Mamy na to rozwiązanie! Stwórz własną lampę! Dopasuj oświetlenie idealnie do kolorów pasujących do Twojego wnętrza. To jeszcze nigdy nie było tak proste!

Oferujemy oświetlenie na zamówienie. Lampy produkowane według Twoich potrzeb, uszyte na miarę. Ty wybierasz kolor abażuru i kolor drewna.

Wyjątkowe oświetlenie do Twojego domu. Wybierz lampę skrojoną według Twojej koncepcji.

czytaj całość »
Lampy SOLARne LED - działanie, zastosowanie, korzyści. 0
Lampy SOLARne LED - działanie, zastosowanie, korzyści.

Lampy SOLARne LED - działanie, zastosowanie, korzyści.

SOLARna lampa do ogrodu czy na podwórze to same korzyści. Kwota jaką musimy zainwestować to tylko koszt zakupu lampy, światło przez cały czas jej użytkowania uzyskujemy za darmo. Dlatego warto przyjrzeć się lampą przed zakupem by móc za optymalną cenę korzystać z energii słonecznej.

Po pierwsze każda lampa zewnętrzna musi być wodoodporna, czyli musi posiadać IP65. Również materiał, z którego jest zbudowana powinien być najwyższej jakości tzn. odporny na niskie i wysokie temperatury oraz korozję. Nie może zdarzyć się tak, że producent zaleca samodzielnie lampę zabezpieczyć przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Kolejny aspekt - najwyższej jakości SOLAR, który zapewni najkorzystniejsze użytkowanie lampy. Co to oznacza w praktyce? SOLAR powinien ładować się jak najszybciej, bo wtedy zapewni nam światło nawet w pochmurne dni.

czytaj całość »
Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura - ojcowie niebieskiej diody elektroluminescencyjnej. 0
Isamu Akasaki, Hiroshi Amano i Shuji Nakamura - ojcowie niebieskiej diody elektroluminescencyjnej.

Diody elektroluminescencyjne weszły do użytku na początku lat 60 ubiegłego wieku.

Początkowo emitowały promieniowanie podczerwone, następnie światło widzialne w kolorach: czerwonym, żółtym, zielonym oraz barwy pośrednie. Diody podczerwone znalazły zastosowanie w "pilotach" do zdalnego sterowania urządzeniami elektronicznymi. Diody kolorowe wykorzystujemy we wszelkiego rodzaju wskaźnikach świetlnych i wyświetlaczach, obecnych w dzisiejszych urządzeniach i pojazdach, a także w sygnalizacji ulicznej.

Niebieska dioda świecąca o wysokiej jasności była długo oczekiwanym kamieniem milowym, ważnym dla rozwoju technologii LED. Dlaczego stworzenie diody niebieskiej było tak oczekiwane?

czytaj całość »
Dwukierunkowa dioda elektroluminescencyjna opracowana przez polskich naukowców. 0
Dwukierunkowa dioda elektroluminescencyjna opracowana przez polskich naukowców.

Dziś chcemy napisać o ważnej pracy polskich uczonych, która prawdopodobnie ułatwi skonstruowanie bardziej energooszczędnych diod. Nie mniej ważne jest również to, że wynalazek ten pozwoli lepiej zrozumieć działanie standardowych LEDów. O czym mowa?

Naukowcy z Instytutu Wysokich Ciśnień PAN opracowali diody, które emitują światło niezależnie od kierunku przepływu prądu przez urządzenie - bezpośrednio z prądu przemiennego (AC), a nie tylko ze stałego (DC). Czemu takie diody są przełomowe?

czytaj całość »
LED czy dioda LED? O to jest pytanie... i jeszcze inne ciekawostki. 0
LED czy dioda LED? O to jest pytanie... i jeszcze inne ciekawostki.

Co to jest dioda LED i czy pisząc "dioda LED" jest to poprawne? Poprawne, niepoprawne jest to masło maślane, gdyż LED to skrót od Light-Emitting Diode co oznacza diodę elektroluminescencyjną, albo po prostu diodę świecącą. Pisząc więc "dioda LED" powtarzamy się bo ten zlepek słowny oznacza  "diodę diodę świecącą" ;-)

czytaj całość »
Dwu-narodowa zapora i hydroelektrownia Itaipu 0
Dwu-narodowa zapora i hydroelektrownia Itaipu

Tama Itaipu na rzece Parana w latach 1989 - 2007 była największą elektrownią na świecie. Jest niecodzienną budowlą, bo wzniesioną dzięki współpracy dwóch krajów - Brazylii i Paragwaju. Zapora została wybudowana na granicznym odcinku rzeki Parany między tymi krajami.

Jej nazwa w języku indian guaraní oznacza "śpiew kamieni".

czytaj całość »
Ciekawe eksperymenty nad elektrycznością Jean-Antoine Nolleta 0
Ciekawe eksperymenty nad elektrycznością Jean-Antoine Nolleta

Ciekawostek elektrycznych ciąg dalszy. Dzisiejsza ciekawostka nas naprawdę zaskoczyła i nie ukrywamy... nieźle ubawiła;-)

Chcieliśmy krótko wspomnieć o Jean-Antoine Nolletcie i jego eksperymentach nad elektrycznością. Nollet był XIII-wiecznym francuskim fizykiem eksperymentalnym oraz księdzem. W 1746 roku na dworze Ludwika XV duchowny wsławił się doświadczeniami elektrycznymi na dużą skalę.

czytaj całość »
Narodziny samochodów elektrycznych 0
Narodziny samochodów elektrycznych

Czy wiedzieliście, że pierwsze auta elektryczne pojawiły się już w XIX w. - sto lat przed samochodami z silnikiem spalinowym? Cofnij się z nami w czasie i poznaj historię samochodu elektrycznego.

czytaj całość »
Prąd z kosmosu? 0
Prąd z kosmosu?

Znamy promy kosmiczne, filmowe wojny kosmiczne, energię kosmiczną, ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek czy jest szansa na to by w Twoim gniazdku w domu płyną prąd z kosmosu?

W odległej przyszłości są na to szanse, ponieważ naukowcy od lat 70-tych pracują nad niebywałym pomysłem umieszczenia farm słonecznych na orbicie Ziemi! Ale od początku.

czytaj całość »
Historia wynalazków: Jak Benjamin Franklin "okiełznał" pioruny. 0
Historia wynalazków: Jak Benjamin Franklin "okiełznał" pioruny.

Franklin poświęcił wiele lat badań nad atmosferyczną elektrycznością. 15 czerwca 1752 roku wykonał pierwszą próbę przechwycenia elektryczności z pioruna przy pomocy metalowego pręta (według niektórych badaczy był to latawiec z przyczepionym metalowym kluczem). W ten sposób pokazał, że można przyciągnąć pioruny do metalowych konstrukcji, chroniąc w ten sposób inne elementy przed uderzeniem. Działanie piorunochronu opiera się na jednej z najbardziej podstawowych właściwości naelektryzowanych ciał, które uziemione - umieszczone na ziemi lub w ziemi - stają się elektrycznie obojętne. Sam Franklin tłumaczył, że jego wynalazek nie tyle przyciąga pioruny, co daje możliwość ochrony przed nimi celowym uziemieniem, co daje możliwość ochrony ludzi, szczególnie w dużych skupiskach.  

czytaj całość »
Dlaczego ptaki mogą bezpiecznie siedzieć na liniach energetycznych? 0
Dlaczego ptaki mogą bezpiecznie siedzieć na liniach energetycznych?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się dlaczego ptaki, które siedzą na liniach energetycznych nie są rażone prądem? Wszyscy wiemy, że dotknięcie linii energetycznych jest niebezpieczne (linie nie są niczym zabezpieczone jak ma to miejsce przy domowych kablach do urządzeń RTV czy przy oświetleniu), więc jak ptaki mogą tam siedzieć i wyglądać na całkowicie bezpieczne i zadowolone?

czytaj całość »
Historia wynalazków: kontrowersyjna żarówka Edisona? 0
Historia wynalazków: kontrowersyjna żarówka Edisona?

Thomas Alva Edison, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko amerykańskiego wynalazcy i przedsiębiorcy, niewątpliwie był geniuszem. Jego patenty i wynalazki zrewolucjonizowały ówczesny świat i dały podwaliny do dalszych wynalazków. Jednak jego osoba jest równie znakomita co kontrowersyjna.

czytaj całość »
Wysuwany kinkiet nad wystającą szafkę. Kinkiety do łazienki nad lustro z serii 25 loveModern - Lampy LED do zadań specjalnych! 0
Wysuwany kinkiet nad wystającą szafkę. Kinkiety do łazienki nad lustro z serii 25 loveModern - Lampy LED do zadań specjalnych!

Na pomoc przychodzi seria kinkietów loveModern. Ich niebywałą funkcją jest fakt, że przy przekręceniu pokrętła znajdującego się przy ramieniu lampy, kinkiet wysuwa się o 8 cm. Łączna odległość ramienia od ściany wynosi wtedy 30 cm! Zwykle jest to już wystarczająca odległość by zastosować lampy LED z serii 25 loveModern nad większością łazienkowych szafek.

 

czytaj całość »
Jaką lampę wybrać do sypialni? 0
Jaką wybrać lampę do sypialni?

Z gustami się nie dyskutuje, natomiast z funkcjonalnością już można. Bo czy lampa do czytania w sypialni, w której uwielbiamy czytać przed snem nie jest niejako koniecznością? Również względy bezpieczeństwa (np. nocne wyjście do toalety, do przebudzonego dziecka) przemawiają jak najbardziej za tym by zainwestować w nocne, dodatkowe światło.

czytaj całość »
Jaki wybrać kinkiet LED nad okrągłe lustro? 0

Okrągła rama i prosty kinkiet - w większości przypadków wygląda to niezwykle kanciasto. Lepiej sprawdzą się w tym przypadku lampy wygięte w łuk. Idealnie korespondują z owalnym kształtem lustra i obrazu. Dopełniają się wzajemnie, a jednocześnie uzupełniają wnętrze o ciekawy efekt wizualny.
Idealnie jeśli kinkiet LED możemy dostosować do ramy kolorystycznie. Seria kinkietów Not classic! to typowe kinkiety do okrągłych luster i lamp. Mamy tu możliwość wyboru koloru w trzech najbardziej spotykanych barwach: bieli czerni i chromie.

czytaj całość »
Kinkiety LED - porównanie trzech serii 0
Kinkiety LED - porównanie trzech serii
Bardzo często po zapoznaniu się z naszymi produktami zadajecie nam pytanie "zaraz, a czym różnią się kinkiety LED z serii standard, serii 1 i serii 10? Przecież wyglądają tak samo!"
Rzeczywiście, tylko drobne szczegóły stanowią o tym, który kinkiet jest z której serii. Tak naprawdę, gdyby pozmieniać wysięgnik i podstawę lampy z serii 1 i serii standard wyszedłby kinkiet z serii 10. Co jest takie same, a co jest różne?
 
czytaj całość »
Jak wybrać kinkiet nad lustro? 0

Kinkiet umiejscowiony nad lustrem pełni kilka funkcji – każda z nich ma tak samo duże znaczenie. Po pierwsze, stanowi istotną część oświetlenia łazienkowego. Dzięki niemu nastrój w pomieszczeniu staje się przyjemniejszy i bardziej kameralny niż wówczas, gdy znajduje się tam wyłącznie oświetlenie centralne. Inna kwestia to widoczność. W niewystarczająco rozjaśnionej przestrzeni możliwość dostrzeżenia ewentualnych niedoskonałości makijażu itd. jest mocno ograniczona. Lampy nad lustro LED umożliwiają komfortową ekspozycję pomieszczenia.

czytaj całość »
Wybierz odpowiednią lampę / kinkiet LED do swojego domu!
Kinkiet LED czarny 60 cm Barwa neutralna Lampa nad okrągłe lustro lub obraz Lampa
Kinkiet LED czarny 60 cm Barwa neutralna Lampa nad okrągłe lustro lub obraz Lampa

119,00 zł

Cena regularna: 145,00 zł

Najniższa cena: 145,00 zł
szt.
Promocje
Kinkiet LED czarny 72 cm wysuwany 4000 K Barwa neutralna nad obraz lub lustro
Kinkiet LED czarny 72 cm wysuwany 4000 K Barwa neutralna nad obraz lub lustro

179,00 zł

Cena regularna: 245,00 zł

Najniższa cena: 199,00 zł
szt.
Kinkiet LED czarno złoty miedziany metal akryl trzy klosze okrągłe 55 cm
Kinkiet LED czarno złoty miedziany metal akryl trzy klosze okrągłe 55 cm

219,00 zł

Cena regularna: 279,00 zł

Najniższa cena: 239,00 zł
szt.
Kinkiet LED czarny 60 cm Barwa neutralna Lampa nad okrągłe lustro lub obraz Lampa
Kinkiet LED czarny 60 cm Barwa neutralna Lampa nad okrągłe lustro lub obraz Lampa

119,00 zł

Cena regularna: 145,00 zł

Najniższa cena: 145,00 zł
szt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl